Realigro.pl jest pierwszą światową wyszukiwarką nieruchomości, w której możesz przeglądać ogłoszenia o domach do sprzedaży w Haiti

Nieruchomość na sprzedaż na Haiti

Haiti to karaibski kraj, który dzieli wyspę Hispaniola z Republiką Dominikany na wschodzie. Nawet jeśli kraj nie doszedł jeszcze do siebie po trzęsieniu ziemi w 2010 roku, wiele jego zabytków, które sięgają początków XIX wieku, pozostały nienaruszone.

Stolicą jest Port-au-Prince. Haiti to państwo o największym wpływie afrykańskim w Ameryce, jest to kraj o płaskiej rekonstrukcji. Obecnie istnieją tysiące emigrantów mieszkających, pracujących i współpracujących w misjach rozwojowych i współpracy.

Jeśli szukasz mieszkania na sprzedaż na Haiti, musisz wiedzieć, że osiedlenie się na Haiti z pewnością nie będzie spokojnym doświadczeniem. Haiti to kraj pełen kontrastów i marzeń o nowej przyszłości dla swojej młodej i pełnej nadziei populacji.

Jeśli chodzi o nabycie nieruchomości na sprzedaż na Haiti, ważne jest, aby wiedzieć, że obecnie nie ma wiarygodnych rejestrów nieruchomości. Oszustwa i oszukańcza sprzedaż są powszechne, więc dobrze jest przeczytać dobrze przed dokonaniem zakupu nieruchomości na sprzedaż na Haiti i zawsze skonsultować się z prawnikiem.

W ciągu ostatnich 15 lat na Haiti doszło do bardzo szybkiej urbanizacji, podwajając liczbę mieszkańców miast z 3 do 6 milionów ludzi. Haiti jest teraz trzecim najbardziej zurbanizowanym krajem w Ameryce Łacińskiej i na Karaibach, po Trynidadzie i Tobago i Meksyku. Każdego roku ponad 133 000 Haitańczyków przenosi się do miasta.

Wielu mieszkańców Port-au-Prince walczy o znalezienie mieszkania w przystępnej cenie i bieżącej wodzie, podczas gdy inni tracą codziennie godziny pracy w pracy.

Więc nie jest łatwo znaleźć dobrą nieruchomość na sprzedaż na Haiti.

Pomimo trudności wynikających z szybkiej urbanizacji, poziom skrajnego ubóstwa na Haiti zmalał, a zasięg niektórych usług poprawił się w miastach. Duże miasta są połączone z główną siecią drogową, co poprawia dostęp do mikrokredytów.

64% Haitańczyków mieszka w mieście, a liczba mieszkańców miast może wzrosnąć z 6 do 11 milionów do roku 2050: ta gwałtowna urbanizacja niesie ze sobą rosnące zapotrzebowanie na infrastrukturę, usługi i miejsca pracy, ale przede wszystkim daje także możliwości gospodarcze i prawdopodobnie rosnąca liczba nieruchomości na sprzedaż na Haiti.

Jest to szczególnie zaskakujące na ulicach Port-au-Prince, które są pełne ludzi, małych ulicznych sprzedawców, sklepów z telefonami i kolorowych kranów, pomalowanych furgonetek używanych jako transport publiczny. Aby skorzystać z tych możliwości, w sprawozdaniu zaleca się bardziej odporne planowanie urbanistyczne, aby zamknąć lukę w infrastrukturze i usługach oraz przygotować się na przyszły rozwój miejski.

Dostęp do podstawowych usług poprawił się, szczególnie na obszarach miejskich, ale należy zrobić więcej, aby odpowiedzieć na szybko rosnące potrzeby: podczas gdy mieszkańcy Port-au-Prince lub drugiego miasta, Cap-Haitien, mają lepszy dostęp do szkół, zdrowia i usługi elektryczne, dwie trzecie mieszkańców miast nie ma odpowiednich urządzeń sanitarnych, a tempo zbiórki stałych odpadów jest bardzo niskie.

Inwestowanie na ulicach oraz poprawa efektywności i wygody transportu publicznego, a także wzmocnienie miejskiego planowania przestrzennego, będą miały zasadnicze znaczenie dla zmniejszenia utraty osób w tranzycie i ułatwienia dostępu do miejsc pracy i rynków. Ale także poprawia portfel nieruchomości na sprzedaż na Haiti.

Seria drogich klęsk żywiołowych zniszczyła korzyści wynikające z procesu urbanizacji: ponad 96% Haitańczyków jest narażonych na dwa lub więcej zagrożeń naturalnych. W strefach trzęsień ziemi występuje duża koncentracja budynków, a połowa budowana jest na terenach narażonych na powodzie. Po 2010 roku

trzęsienie ziemi, Haiti opracowało narzędzia informacyjne i planistyczne do zarządzania ryzykiem w obliczu klęsk żywiołowych, takie jak ocena ryzyka w odniesieniu do wielu zagrożeń, mapowanie obszarów sejsmicznych i narażonych zasobów.

  •  
    Przeprowadzka do Haiti. Ekspatriuj i mieszkaj na Haiti

        Zanurzone w Morzu Karaibskim, niegdyś francuska kolonia, piękne Haiti było jednym z pierwszych narodów, które ogłosiły swoją niepodległość od Ameryki. Jest to niewątpliwie jeden z najmniej zamożnych krajów na kontynencie amerykańskim, ale oczywiście również najtańszy! Dlaczego o tym rozmaw ...

Mapa, zmian cen i statystyki

Related Real estates

Cod. 40330

Sprzedaż Pozostałe (Tereny), Haiti, Port-au-Prince, Petionville, Pernier

133,822.49PLN
Sprzedaż
Pozostałe (Tereny)

517 m²
Ta nieruchomość jest dogodnie położona 30 minut od lotniska, w bezpiecznej okolicy w pobliżu posterunku policji. Blisko głównej drogi i transportu aut...
Cod. 5113

Sprzedaż Dom, Haiti, Port-au-Prince, Port-au-Prince, BOULEVARD center

802,934.95PLN
Sprzedaż
Dom

130 m²
Dom szeregowy w małej rezydencji z 5 domów. Prywatny ogród i plaża. Całkowicie odnowiony początek 2008 roku wyposażony w amerykańską kuchnię na zamówi...
Mapa, zmian cen i statystyki
 
 
2005-2021 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Preferencje

    Dla lepszego wykorzystania stronie Realigro, ustawić preferencje języka, waluty, metrach kwadratowych lub m kw.

    Ustaw teraz Nie pokazuj ponownie
BB